Já pisálek

Já pisálek - 6

27. června 2014 v 12:07
Ahojte, přináším další dílek Já, pisálek...:-)

Básně

Já pisálek - 5

9. června 2014 v 17:45
Přínáším další část Já pisálek hlavně proto, že bohužel nemám chuť na nějaké psaní a dneska je TEN DEN, kdy se oficiálně musím vrátit k učení :( Nechci! :/ :D

ŽÁNR

Já pisálek - 4

2. června 2014 v 22:47

Tak přidávám další díl já pisálek, je to přednastavené, nevím, jestli se teď na blogu budu vyskytovat, čeká mě náročná zkouška, tak mě omluvte. Mám v záloze další část WbW a Nepřízeň osudu 2... Takžepřidávám další projekt...brzy snad dočtu Narozen o půlnoci, tak snad bude recenze :)

Já pisálek - 3

26. května 2014 v 21:32
Ahojte, omlouvám se, že moc nepřidávám, ale problém je v tom, že se učím a když se doučím jsem líná dělat cokoliv jiného než ležet. Nějak nedokážu stvářet příběhy..ale pokud ve středu dám to, co mám, slibuju, že přidám povídku, abych se odreagovala...:)
3) (podčást) >>> kniha vs. povídka
- téměř všichni svým (a někdy i nejenom těm) prvním literárním pokusům říkají "moje kniha" máš/měl(a) jsi to taky tak?
- označujete své příběhy za "knihy" ještě teď, nebo už jste přešli k označení "povídka"?
- píšete kromě blogových povídek i nějaké jiné, nezveřejněné, kterým s nadsázkou (nebo bez ní) říkáte kniha?
- je to dost blbá otázka, jelikož v 90% zní odpověď ano - chtěli byste vydat knihu?
- jestli jsi na předchozí otázku odpověděl/a ANO, o čem by vaše kniha měla být? chtěli by jste nějakou povídku z blogu přepracovat jako knihu?

- Jak kdy. Někdy, pokud jsem se to snažila sepsat úhledně, sešila jsem si papíry neo je psala do bločků, kam jsem nepsala nic jiného než ten jeden příběh. Upřímně asi jsem tomu v začátcích nikdy neříkala kniha. Spíš to byl příběh....

- Zrovna tak i dnes je to jak kdy. Záleží na tom, jaké úmysly s tou danou tvorbou mám. Ze všech svých projektů říkám kniha jen jedné a to je Camelot. Protože tu chci opravdu jednou vydat knižně.

- Myslím, že nic, co zde nepíšu nemám chuť označovat jako knihu. Jde také o to, že nic jiného, než to, co publikuji tady nepíšu. Jednoduše proto, že není čas ani chuť. A vždycky bojuji sama se sebou, jestli to zveřejňovat nebo ne. Takový problém mám hlavně u Camelotu, protože, když budou lidé ten příběh znát, co je pak donutí přečíst si to jako knihu, když to bude vlastně v podstatě stejné? (Kdyby to samozřejmě jako kniha vyšlo)

- Samozřejmě, že chtěla. Nemám sice nějak vysoké ambice, že bych očekávala, že se to stane bestsellerem nebo, že bych chtěla vydávat spoustu knih. Upřímně by mi stačilo, kdyby vyšla Camelotská trilogie. Byla bych spokojená. A pokud bych poté napsala i něco víc, to je ve hvězdách.

- Částečně už jsem tuto otázku zodpověděla. Chci, aby vyšel Camelot. Jinak nemám ambice na to, aby vyšlo něco jiného, protože ostatní mé nápady mi přijdou ubohé a trapné a Camelot prostě miluju. Přijde mi, že už to mám hodně dobře propracované, snad i díky tomu, že u tohoto příběhu jsem už více jak dva roky!

Já pisálek - 2

19. května 2014 v 22:16
tak jsem tady s dalším dílem Já pisálek. Nestíhám vůbec nic, protože jsem v práci nebo se učím. Zítra mám zkoušku z ekonomii a mám pocit, že jsem dutá a nic neumím..navíc nestíhám..super, ne? Takže jsem asi fakt v cihle . Jinak Vám moc děkuji za milé komentáře u Nepřízně osudu. Přemýšlela jsem, že bych udělala další díly...třeba 3...jedno by bylo asi za 7-8 let, nástup komunismu, pak za Dubčeka, léta uvolnění, pak normalizace a sovětská okupace a nakonec revoluce. Jména by byla obdobná...Asi nepřízeň osudu 2 , Nevyzpytatelnost osudu, Ironie osudu a Přízeň osudu.

>>> moje první příběhy
- Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
- Dokončil/a jsi ho?
- O čem byl?
- Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě?
- Jestli ten příběh ještě máš, vlož sem nějakou ukázku

- Můj první příběh? Ježiš, to kdybych věděla. Bylo jich neskutečné množství, ale myslím, že úplně první, co jsem si začala opravdu psát byla Královna ročníku. Nebo tak nějak se to obdobně jmenovalo. (Ikdy úúúplně první byly FFky o Tokio Hotel, Jonas Brothers atp...:D)

- Nedokončila, avšak byl to můj první velký počin. Měla jsem asi jeden velký sešit a několik desítek stran ve starém počítači. Myslím, že se dokonce jedná o můj nejdelší příběh ever. Bohužel mne pak tyhle romanťárny a slaďárny přestaly bavit, takže jsem to nikdy nedopsala.

- Bylo to o hodle Andie, která byla chytrá a docela hezká, ale kamarádila se s ještě krásnější Anetou, která balila všechny kluky ve městě. Andie měla neskutečné množství románků...s Cassym...místním Cassanovou, Dominikem, velmi hodným klukem, kterého hele opustila kvůli aférce se ženatým Robertem. Prostě taková úchylárna. Navíc zjistila, že její otec není její otec a nesla to velmi špatně.
Nakonec si Aneta našla přítele Lukáše, který nebyl prototypem krasavce, ale měl úžasné kouzlo. Andie ho naprosto nesnášela, ikdyž on se s ní chtěl skamarádit. Jenže ona měla pocit, že jí krade její poslední záchranu na tomhle světě - Anetu. Prováděla mu neskutečné žertíky, šílenosti a dost ho potrápila, ale jak to bývá, nakonec se s ním spustila.

- Bylo to proto, že jsem chtěla konečně něco sepisovat, Hrozně se mi líbilo držet tužku, propisku nebo pero a čmárat. Psát. Utvářet a vymýšlet. Tak jsem to taky zkusila a nakonec přešla i na elektronickou podobu.

- Bohužel nemám. Příběh býval na starém HDD, který bohužel...vyhořel a ručně psaný sešit je pohřben někde v hluboko pod mou postelí v ostatních sešitech! :)

Já pisálek - 1

11. května 2014 v 0:28
Srašně mne zaujal projekt u Nemesis Moriko pisálek. Já sice moc na takové projekty nejsem, ale zase na druhou stranu, proč ne? Přece jen musím se pokusi to tu oživit něčím novým, takže s chutí do toho.
A samozřejmě děkuji Nemesis Moriko, že vymyslela takový super projekt!
Absolutně nic nestíhám! :( Jezdím furt jak dementos do Prahééé a nakupuju (pořád :( ) a měla bych se učit na zkoušky a dělám taky kulový. Měla bych číst, taky nečtu! :/

1) Moje začátky
rozepiš se o tom, jak jsi začal/a s psaním.
- co tě k tomu vedlo?
- kolik ti bylo?
- a co tvoje ÚPLNĚ první příběh/y? Byly vůbec sepsané, nebo jen ležely v tvé hlavě?
- o čem jsi psala?Se psaním jsem začala asi, když mi bylo 11. Což je neuvěřitelných 9let zpátky. Vždycky se mi hrozně líbily telenovely, přeci jen, byla jsem malá holčička, co milovala tu pravou nepřekonatelnou lásku, která zdolá veškerá úskalí. A tak jsem si začala vymýšlet své vlastní milostné příběhy, takže na nich jsem začínala.
Psávala jsem jednoduché románky o patnácti stranách velkým písmem, kde každý měl něco s každým. Bylo to dost šílené a když jsem to po několika letech našla musela jsem se tomu smát, protože to bylo fakt šílené.
Pár let potom začali frčet Tokio Hotel a já s nima vymýšlela FFky, takhle jsem pokračovala. V těchhle letech mne nějaké fantasy absolutně netankovalo (kromě HP) a tudíž jsem žádné úžasné světy, zápletky a příběhy nevymyslela. Je mi líto, začínala jsem na syrových románcích! :D
 
 

Reklama