RC: Bohové Olympu - Proroctví

24. července 2014 v 18:07 |  Recenze
Další série od Ricka Riordana, která mne hrozně mile překvapila a doufám, že navnadím i vás, abyste si ji přečetli.

Co se týče mých recenzí, pořád se je snažím updateovat, vylepšovat, takže opět zkouším něco nového. No, snad se vám to bude líbit. Protože mne omrzelo takové to škatulkování jako děj, postavy atp...Autor: Rick Riordan

Název : Bohové Olympu - Proroctví

Originální název: The Lost Hero

Edice - díl : The Heroes Of Olympus 1

Žánr: fantasy

Nakladatelství: Fragment

Počet stran: 512

Vazba: hardback


Anotace:
Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…

**

Musím říct, že tahle knížka pro mě byla obrovským překvapením. Kdysi jsem četla sérii Percyho Jacksona a dost zvažovala, jestli se pustit i do téhle, protože přeci jen jsem si nebyla jistá tím, jestli mne to spíš nezklame, ale bylo to úplně naopak. Jsem z této série stejně nadšená jako z Percyho a musím říct, že Rick je naprosto geniální spisovatel. Dokázal totiž něco nemožného. Nejenže je to naprosto čtivé a strhne vás to do děje, ale zároveň udělal novou fantastickou zápletku, která má opravdu náboj.

Hlavní postavou je tady Jason, který se náhle objeví na jednom školním výletě aniž by tušil alespoň kdo je. A co víc jeho "kamarádi" Piper a Leo mají na něj falešné vzpomínky, jak je to možné? Samozřejmě, že za tím stojí bůh a není to nikdo jiný než sama Héra. Když se po počátečních problémech Jason s Piper a Leem dostanou do tábora polokrevných, jsou v šoku z toho, co jsou vlastně zač. Jenže v táboře panuje velké napěti. Hefaistův srub je prokletý s tak polobohům tohoto určení selže každá hračka o kterou se pokusí, Afroditině srubu vládne narcistická mrcha a celý tábor je zmatený ze zmizení Percyho Jacksona.
Když se všichni dozví o únosu Héry, která Jasona poslala do tábora, nereagují tak, jak by měli. Hlavně Anabeth, protože s Hérou se nemají příliš v lásce a rozhodně hrám pomstychtivé bohyně nevěří. K tomu všemu byl pan D. odvolán, protože Zeus po zmizení své manželky uzavřel Olymp před světem. Ze země povstávají nové stvůry a noví nepřátelé a noví polobozi Piper, Leo a Jason tomu musí přijít na kloub. A tak se vydávají na svou historicky první výpravu, která je s největší pravděpodobností bude stát život.

Během celé knihy se hlavně poznáváme s novými postavami a ty z dřívější série jsou prakticky v ústraní. Jediný, kdo má trochu prostoru je Thalie. Ikdyž pěju na tuhle knihu chválu z hlediska děje, příběhu a tak podobně zklamala mne v oblasti postav. Jason je mi velice nepříjemný, hlavně tím, kdo je jeho božský rodič. Nemůžu si pomoct, ale prostě mi to hrozně vadí stejně jako to, že on musí dát dohromady sedm největších hrdinů, aby zachránili Olymp. S klidným svědomím přiznávám, že mám mnohem radši Percyho a myslím, že mi někteří z vás dají za pravdu. Leo mi také k srdci nepřirostl, kvůli svému věčnému fňukání a stěžování si, ikdyž má naprosto perfektní schopnosti díky svému božskému otci, ale koho jsem nemohla vydýchat nejvíce je Piper. Tu holku nesnáším od prvních řádek a nedokážu přesně určit proč. Náhle se k ní objevila averze a asi nezmizí. Protože nemá celkem nic, nevyznačuje se inteligencí, není ani moc milá a prostě si ji neoblíbíte. Hlavně jsem celou knihu měla pocit, že je to hrozná mrcha a že všechny zradí.

Prostředí je opět stejně magické a krásné jako v předchozí sérii. Tábor polokrevných je rozhodně kouzelné místo, ve kterém by se alespoň na chvíli chtěl ocitnout někdo z nás. Přeci jen, kdo by nechtěl být polobohem?
Popisy jsou tady hrozně přijemné a takové nenucené, takže nemáte pocit, že se nudíte a jste zahaleni přílišnými informacemi.

Styl psaní mi naprosto učaroval stejně jako u série Percyho Jacksona. Rick je prostě naprosto geniální spisovatel, který ví, jak utáhnout své čtenáře, protože mi můžete věřit, že tuhle knihu rozhodně nebudete chtít odložit a budete se u ní bavit od začátku až do konce. Je sice pravda, že občas je to maličko předvídatelné, hlavně, co se týče určení nových polobohů, ale to se dá lehce prominout.

Celou knihu jsem vzala jedním dechem. Na to, že má přes pět set stran, jsem ji měla zmáknutou za dva dny a strašně moc mě bavila. Líbila se mi nová dějová linie, ikdyž jsem pořád tajně v skrytu duše doufala, že na výpravě objeví Percyho Jacksona a odvedou ho zpět do tábora polokrevných. Jak jsem již psala, postavy pro mě byly celkem zklamáním a tak jsem tak nějak tajně doufala, že to Percy oživí. No, marně. Uvidíme, co mi přinese druhý díl, protože tuhle sérii rozhodně hodlám přečíst celou!
Rick Riordan je opravdu génius, co se týče řecké mytologie.


Hodnocení knihy:

Hodnocení obálky:
7/10

Hodnocení na goodreads: 4.36
Ukázka z knihy: TADY
Závěrem: Geniální a strhující řecká mytologie, která mne maličko zklamala v postavách. Proto strhávám jednu hvězdičku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 24. července 2014 v 19:06 | Reagovat

Knížka je opravdu suprová!  Rick je úžasný spisovatel, který dokáže zabavit na celých cca 500 stran. :D

2 Eamane Eamane | Web | 24. července 2014 v 20:11 | Reagovat

Taky jsem přečetla knihu jedním dechem. Teď čtu druhý díl a ten mi přijde o trochu slabší, no však posoudíš sama :) ...

3 Julča Julča | Web | 25. července 2014 v 11:46 | Reagovat

Tak to já se prvně pustím do Percyho a pokud mě chytne, tak vím co číst potom :) Jeho knížky vypadají fakt dobře :)

4 Eliza Eliza | Web | 26. července 2014 v 6:39 | Reagovat

S Percym jsou všichni předemnou T_T xD Já s ním teda ještě ani nezačala, ale...xD
Moc hezká recenze :) Ty postavy jsou škoda, ale na čtyři hvězdičky je to pořád supr, takže se budu těšit :) Doufám, že mě celý Percy a Rick nezklame :D

5 Kate Kate | E-mail | Web | 26. července 2014 v 13:30 | Reagovat

Nebylo to špatné, ale já v těch prvních dílech měla zmatek. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama