World by women - 1. kapitola 2/2

4. června 2014 v 1:07 |  World by women
Po delší době (no delší :D ) přidávám zase nějakou povídku. Dvě jsem pozastavila, jak jste si mohli možná všimnout. Je to proto, že mne prostě nebaví. Třeba je jednou dokončím. Teď mám hlavu plnou WbW....spousta náápadů! :D :)Transportér mne přenesl před palác do transportní místnosti. Je mi špatně od žaludku, protože vím, že se všude pohybují novináři, fotografové a další havěť, která jenom čeká, až si na mě smlsne. Přála bych si, abych tady nemusela být. Abych neměla vlivnou matku a byla jen jedna z obyčejných holek. Ty sice také projdou Odebráním, ale nikdo nesleduje jejich životy, jejich kroky a ony dál žijí ve stínu. Já musím žít na výsluní, protože přesně tohle se odemne čeká. Abyste se dostali mezi smetánku, musíte splňovat dvě základní kritéria. Zaprvé, mít vlivného člena rodiny. Matku, sestru, babičku...koholiv a zadruhé, musíte být hezká. Co hezká, krásná. Podmínka pro pozlátkový život je krása. Krása, která oslní svět.

Pomalu vykročím z místnosti a načtu čárový kód ze zápěstí do identifikátoru. Velké dveře od trůního sálu se otevřou a umělá inteligence spustí svou naučenou řeč:
Cara Arianne McKenzie, novicka číslo 355698, dcera kancléřky Deborah McKenzie.
Vejdu a málem se mi obrátí žaludek naruby. Moderní fotoaparáty začnou cvakat, novinářky mne zavalují novými a novými dotazy a já mám chuť utéct. Doopravdy.
Nakonec se však překonám a ladně vkročím do místnosti. Uprostřed sálu na mne čeká matka ve svých dokonalých černých šatech, blonďatými vlasy spletenými do drdolu a slenkou šampaňského v ruce.
"Vybrala jsem ti jiné šaty i líčení." Řekne mi místo pozdravu. Ano mami, taky tě ráda vidím a jsem moc ráda, že jsem zvládla ty fotografy.
Neurčitě jsem hodila rameny.
"Vypadáš směšně. Máš tady dnes okouzlit a ty si přijdeš jako obyčejná holka. Nevím, co se to s tebou děje. Asi tě začnu do Odebrání více hlídat." Jako, kdyby se Odebráním něco změnilo, matko. Sice mi odeberou city, ale pochybuji, že mi odstraní mou nespokojenost se systémem a vzdornou povahu.
"Nechci vynikat." Odpovím jí prostě.
"Jsi hloupá!" Trochu se rozkřikne, že se po nás nejbližší hosté otočí. Díky, teď už si mě začnou všímat ještě víc.
"Představím tě královně." Řekne mi a vykračuje si to k velmi hoosnému trůnu na podstavci, kde sedí naše královna v naprosto úchvatné róbě, pravděpodobně z jiného století. Vypadá božsky a usmívá se na všechny strany, ikdyž mi srdce říká, že je to úsměv hraný a předstíraný. Někdo tak krutý, že pořádá šílené pogromy na muže, nemůže mít milý a příjemný úsměv. Ten člověk, v tomhle případě ta žena, musí být zrůda. Jednoznačně.
"Vaše Veličenstvo.." Má matka si odkašle a počká, až se královna otočí k ní. Pak udělá zdvořilé pukrle a já jí napodobím, zkrývajíce tvář s pobaveným výrazem. To jako vážně? Naše tehnika je vyspělá neskutečným způsobem, ale uchováváme středověké uctívací rituály?

"Kancléřko, ráda Vás vidím." Dobře, upravuji své původní tvrzení. Nemá totiž falešný jen úsměv, ale i tón hlasu.
"Madam, dovolte mi, abych vám představila svou dceru - Caru." Matka cvrlikala a očividně si tenhle okamžik užívala. Já narozdíl od ní bych dala cokoliv na světě, abych mohla být kdekoliv jinde než tady.
Oh, drahoušku! Tebe jsme dnes očekávali." Přesladce se na mě usmála a políbila mne na obě tváře. Fuj. Lehce kývnu hlavou na znamení úcty. ikdyž zrovna tenhle cit k ní nechovám, ale co já jí budu vykládat...Ještě chvíli se bavila s mou matkou a všem možném. Rozhlížím se po sále a je mi na nic z toho, co vidím. Muži, chlapci všemožného věku klečí u stěn místnosti a do zad mají připevněné jakési stoly, na kterých je občerstvení. Někteřá slouží jako odpočívadlo, jiné jako podrobené modely, které si můžete libovolně osahat. Podle některých drbů snad dokonce některé muže v paláci využívají do postele...prostě na potěšení.

Konečně začíná ceremoniál. K mikrofonu se postaví štíhlá bruneta, která je, jak záhy zjistím, hlavní zpravodajskou hvězdou Ameriky a opěvuje krásu naší civilizované společnosti a hodnoty naší revoluce. No, to určitě! Před mikrofon se nahrne královna, při zaznění jejího jména v pořadí páté revoluční královny + první prezidentka.
"Jsem strašně šťastná, že jsme se tu dnes opět sešly v tak hojném počtu. Za několik měsíců mi končí funkční období a má nástupkyně pak usedne na trůn místo mne. Její jméno se dozvíte dnes právě teď." Usměje se a od někud začínají znít famfáry.
"Velmi horkou kandidátkou byla adoptivní dcera mé sestry Kenna, dcera generálky Cortezové, Salen. Dále pak nejinteligentnější žena podle průzkumu...Hellen Stratford a nakonec všemi oblíbená Katy Smithová." Po dokončení seznamu si vydechnu. Nikde se neobjevilo mé jméno. O mé kandidatuře se nikdy neuvažovalo a média si to přepracovala. Matka by nepřežila, kdyby mne vybrali, protože tvrdí, že tohle z člověka udělá zrůdu. Ať je jakákoliv, zřejmě i ona má své výhrady ke společnosti.
"Bohužel musím oznámit ža navzdory svým rádkyním, jsem dnes zvolila nástupkyní někoho jiného. Stává se jí....Cara McKenzie!" Všichni hlasitě tleskali a skandovali mé jméno, kromě ostatních favoritek na tento post. Jediná matka z toho byla vyděšená a zaslechla jsem, jak i křičí na protest.
Ale tohle všechno je mi celkem jedno.
Neslyším.
Nevidím.
Nevnímám nic jiného, než kluka, který leží "vystavený" na jednom ze stolů.
Nemůžu ani popsat, jak strašně se cítím. Horko i chlad zároveň. Nenávist a bolest.
Dívá se na mě stejně jako já na jeho a v jeho očích je tolik něhy a smutku zřejmě jako v těch mých. Horká slza mi stéká po tváři a je mi jedno, jestli mi zničí make-up, i že na mě všichni civí a volají na stupínek, abych převzala korunku.

Proboha, Adame!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mousie Mousie | Web | 4. června 2014 v 13:18 | Reagovat

ooo ^^ .. moc napínáš, honem další! :D

2 Ariven Ariven | Web | 6. června 2014 v 22:51 | Reagovat

Moc dystopií jsem nečetla, z nějakého důvodu mě tento žánr nikdy nelákal (ačkoliv se mi už nějakou dobu rodí v hlavě takový nápad), ale tohle mě zaujalo. Svět v rukou žen, to jsem snad ještě nikde neviděla.
Líbí se mi tvůj styl psaní, tak pěkně to odsýpá a přitom to není uspěchané. A na téhle kapitole chválím chování Cařiny matky. Nečekala jsem to a hned mi ta postava připadá o něco lidštější :-)

A jedna věc mi vrtá hlavou už od prologu... Ženy sice nemají žádné city k mužům, ale jak je to s city k jiným ženám? Vznikají v tomto světě lesbické vztahy a pokud ano, jak se na ně společnost dívá?

Samozřejmě jsem zvědavá, jak se to všechno bude vyvíjet dál, takže jsem rozhodně pro to, abys pokračovala s přidáváním povídek na blog. A jsem si jistá, že tuto povídku čte víc lidí, jen jsou to zkrátka buď tiší čtenáři nebo pouze občasní komentátoři (do této kategorie spadám i já, i když moc dobře vím, jakou radost člověku udělá každý trochu smysluplný komentář pod povídkou) :D

3 Kay Kay | Web | 7. června 2014 v 0:24 | Reagovat

Zajímavá myšlenka světa :) Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet a kdo je Adam. Cara mi přijde sympatická, takže jí samozřejmě fandím. Jsem tady na blogu poprvé a hned jsem se začetla :) Už se těším na další díl.

4 Mayline Mayline | Web | 7. června 2014 v 0:35 | Reagovat

[2]: Páni, moc ti děkuju! :-) Úplně jsi mi svým dotazem vlila do žil inspiraci! :) Proto mám blog ráda a lidi, co potkávám! :-)
Jinak ti moc děkuju za milá slova, opravdu to zehřeje u srdce! :-)  Ikdyž je to "můj vedlejšák", jsem ráda, že i tady se dá ocenit psaní :)

[3]: Děkuju! :-) je to milé a samozřejmě Adam bude podtrhnut v dalších dílech :)

5 Callia Callia | 10. června 2014 v 16:02 | Reagovat

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMG! Co se to právě stalo?! Co jsem to právě přečetla? :D Naprosto dokonalá kapitola. Zvláště ten konec... Takový konec nemůžeš dělat! :D Fakticky skvělá kapitola. :)

6 Mayline Mayline | Web | 12. června 2014 v 18:27 | Reagovat

Děkuju :-) Tohle potěší :)

7 Ewiline Ewiline | Web | 1. července 2014 v 19:22 | Reagovat

Sakra! No tak, ať uteče i s Adamem!! Prosím" :D Dej sem další část!! Moc se mi to líbí o:)
I když to s tou královnou jsem tak trochu nečekala O:) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama