RC: Rozděleni časem - Bouře

22. června 2014 v 23:29 |  Recenze
Přidávám další recenzi a pokusím se je trochu víc poupravit, aby byly lepší :-)
Chystám se na menší překopávku blogu, takže se nelekněte, pokud bude vypadat chviličku trochu hůř...a na blogspot se nakonec nestěhuji. děkuju za názory!
Dále, pokud jste se nenašli na seznamu mých favourite sites, klidně mi napište a já si vás znovu přidám. Většinou jsem mazala neaktivní blogy a tak...Autorka : Julie Cross
Název: Rozděleni řasem - Bouře
Originální název: Tempest
Díl: Tempest 1
Žánr: Young adult
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 312
Vazba: Vázaný

Anotace:

Přítomnost, rok 2009.
Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět.
Minulost, rok 2007.
Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci?
Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...Děj: (může obsahovat spoilery)

Jackson už nějakou dobu dokáže cestovat časem a spolu se svým kamarádem vymýšlí nejrůznější konspirační teorie o tom, jak je to možné. Zároveň to musí tajit před všemi ostatními, protože nikdo přeci o jeho schopnostech neví, ani jeho přítelkyně Holly.
Když ale jednoho dne Holly postřelí, Jackson skočí v čase o dva roky zpět, aniž by chtěl. Je to mnohem dál, než se kdy dostal, protože jeho rekord byl vždycky jen dva dny. A nejhorší na tom je, že dokáže cestovat ještě dál do minulosti, ale vždycky se vrátí do roku 2007 a očividně se do současnosti nemůže vrátit.
Bohužel během celého příběhu zjišťuje, že nikdo z jeho okolí zřejmě není tím, kým se zdál. Hlavně jeho táta, ředitel farmaceutické společnosti a čím víc je zasvěcen do tajů CIA a jejich plánů, tím více mu jde o život, protože jsou tady i ti druzí, co touží Jacksona získat na svou stranu.
Otázka je, komu může věřit? Otci, co mu celý život lhal? Nebo lidem, kteří zavinili postřelení jeho milované Holly? Kdo je vlastně dobrý a kdo zlý?
Dokáže Jackson nakonec učinit nezbytná opatření pro to, aby udržel své milované v bezpečí?


Postavy:

Jackson
Je to takový milý devatenáctiletý kluk. Myslím, že žádná z nás by mu neodolala. Je vtipný, šarmantní, chápavý a umí recitovat Dickense a Shakespeara. No a samozřejmě je opředen záhadnými tajemstvými, které přitahují snad každou holku. Občas si myslí, že je hlavně zrůda, ale ve finále mu dojde, že je jen jiný a jedná velmi intuitivně. Za záchranu svých milovaných by udělal cokoliv.

Holly
Příjemná ženská postava po delší době. Není to upejpavá fňukna, ale Jacksona miluje se vším všudy, ikdyž jí jeho tajemství občas rozčilují a také se na něj dokáža rozčílit. Samozřejmě jen na chvíli. Dokáže být občas trochu náladová a typická ženská. (A: Je ti něco? B: Ne. ...ano, něco jí je!) Její pochopení veškerých věcí okolo Jacksona mi přijde až neuvěřitelné, protože je klidná a věří mu naprosto bezprostředně. Její láska je naprosto oddaná a má mnoho lidských slabostí stejně jako každá z nás.

Adam
Tak tuhle postavu mám ráda asi ze všech nejvíc. Naprosto geniální vědátor, který dokáže řpijít na cokoliv, nabourat se do systému jakékoliv vládní organizace a zároveň vymyslet tu nejšílenější teorii na světě. Dokáže být zábavný a vtipný.

Můj názor:

Mám z knihy rozporuplné pocity a pořád to tak trochu vstřebávám. Na jednu stranu je to hrozně příjemné, osvěžující a něčím nové a zároveň napínavé, ale na druhou stranu jsem se u některých pasáží neskutečně nudila a modlila se, aby na další stránce už přišla nějaká akce.
Zápletku to má vážně zajímavou, protože jsem nikdy nic podobného nečetla, ikdyž o cestování časem je nespočet knih, ale tahle je naprosto jiná. Zapomeňte všechno, co víte o cestovatelích v čase, tady se změní váš pohled. Určitě bych knihu doporučila všem, kteří mají rádi fantasy, skoky v čase a zároveň tajemno, do kterého je zapojena i CIA. Na knihu jsem nečetla ždádné recenze a byl to pro mne docela výběr na slepo, takže nemůžu říct, že by mne úplně zklamala, ale na druhou stranu mne ani neuchvátila.
Napínavé scény jsou zpestřením, ale jak jsem již zmínila, občas je to fak nuda. Hlavně ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst a to zhruba prvních padesát stránek, ale pak se to postupem docela zlepšilo a konec byl fajn a mile mne překvapil.


Hodnocení obálky: 10/10
Celkové hodnocení: 6/10

Ukázka z knihy:TADY

Závěrem:
Pořád tak nějak tápu, jestli si přečíst i druhý díl série - V Pasti. Hodně tápu, takže to nejspíš na nějaký čas odpoložím a třeba později.

Knihu můžete koupit zde
Za poskytnutí recenzního výtisku mockrát děkuji nakladatelství Fragment
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angela Angela | Web | 23. června 2014 v 15:46 | Reagovat

O knize jsem už párkrát slyšela a vypadá docela zajímavě. :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 23. června 2014 v 16:42 | Reagovat

O knize jsem hodně slyšela, ale jsou na ni hodně rozporné názory, takže nevím. Ta hlavní zápletka mi napůl připomíná Drahokamy a ještě jednu knížku dohromady, ale může to být přece jen o něčem jiném. :-) Recenze je napsaná hezky, jen nad touhle knihou stále tápu...

3 Mayline Mayline | Web | 23. června 2014 v 17:41 | Reagovat

[1]: Není to nejhorší, ale rozhodně ani nijak úžasný to také není...bohužel...

[2]: Souhlasím. Sama na ni mám rozporuplné názory. Na jednu stranu se mi líbila zápletka se CIA, ale zároveň..nevím, asi jsem doufala ve víc..:-)

4 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 23. června 2014 v 17:52 | Reagovat

Uvažovala jsem, že si jí koupím, ale nějak mě to neláká :(
I když to podle popisu tak úplně doslovný slaďák není... Nemusím už jen Pád od Lauren Kateové :D
Ale krásná recenze :333 Super lidi, co si to umí uspořádat od začátku :-D

5 Eliza Eliza | Web | 24. června 2014 v 22:00 | Reagovat

Nad touhle knihou jsem uvažovala, že si jí nechám poslat. Jako, když kouknu na svůj výběr, tak teda nevím, určitě se na ní za čas vrhnu s recenzákem, ale že bych z ní byla odvařená...Recenze se mi líbí, Holly jako ženská hrdinka v knize na mě působí dobře, ale zkrátka uvidíme na vlastní kůži.
A mě se obálka líbí, ale holka na ní je stejná jako na obálce Lenobiina slibu, novele ke Škole noci xD

6 Mayline Mayline | Web | 26. června 2014 v 12:32 | Reagovat

[4]: Je to hodně rozporuplné. Já mám taky dilema, jestli chci číst druhý díl, nebo ne. :-)

[5]: Aha..:D tak to jsem nevěděla. Jako rozhodně ta knížka je něčím úplně jiná než všechny o cestování v čase..:)

7 Kate Kate | E-mail | Web | 30. června 2014 v 20:26 | Reagovat

Recenzi číst nebudu, protože se na knihu dříve či později chystám, omlouvám se. ;(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama