Já pisálek - 6

27. června 2014 v 12:07 |  Já pisálek
Ahojte, přináším další dílek Já, pisálek...:-)

Básně- A co básně? Napsala jsi někdy nějakou?
Upřímně, poslední báseň jsem napsala před několika měsíci a byly to jen náhodné verše seskládané k sobě a nakonec z toho vzniklo něco docela dobrého a chtěla jsem to použít pro text písničky mé bývalé kapely, ale nakonec se to někam vypařilo.
Jinak jsem básně nikdy moc nepsala. Bohužel nemám básnické střevo a ani asi básně neumím ocenit. Jediná báseň, která kdy za něco stála byla s názvem Štěstí a byl to úkol na češtinu ještě na základce.

-Jak jsi se dostala k básnění?
Jak jsem již řekla, psala jsem většinou jen úkoly do školy...vymyšlení básničky pro mě byla muka, zatímco můj brácha psal dopis Ježíškovi zásadně ve verších.

- Psala jsi dřív poezii nebo prózu?
Samozřejmě, že prózu, protože přeci jen z té poezie jsem toho tolik nestvořila, ikdyž si nemyslím, že by byla poezie méně kvalitní nebo náročná, jde jen o to, že já bohužel nemám na básnění buňky, takže ze mě nejspíš nikdy básnířka nebude.

- Baví tě víc poezie nebo próza?
Musím se přiznat, že je to próza, ikdyž poezie má také své kouzlo. Strašně dlouho jsem se nesnažila napsat žádnou báseň a upřímně mi to ani nevadí, vypíšu se jinak.
S četbou je to ale jiné. Prózu miluju, zvláště tu extravagantní - jo Bukowski je boží! A jediná próza z klasiků, kterou jsem naprosto zhltala tak byl Evžen Oněgin a Manon Lascaut.

- Porovnej kvalitu své prózy a poezie. Co ti jde lépe?
Pravděpodobně se budu hodně opakovat, ale co jiného mám dělat, když tolik básně nepíšu? Myslím si, že mi rohodně jde lépe próza, protože svou poezií si nejsem jistá a rozhodně nemám odvahu ji někde publikovat. Všechny verše mi přijdou trapné a umělé..a prostě si v poezii nevěřím. Doufám, že má próza je lepší. Proto se jí věnuji.

- O čem tvé básně většinou jsou? Zabýváš se pozitivními nebo negativními tématy?
Jak se to asi vězme. Ale myslím, že pokud jsem kdy psala básně, snažila jsem se, aby byly o štěstí, lásce a většinou o pozitivních věcech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 27. června 2014 v 15:34 | Reagovat

Já mám taky radši prózu, i když básničky píšu taky. Ale bohužel mi moc nejsou, takže spíš ta próza. Vy jste museli psát básničky do školy? To nás nikdy nenutili, protože věděli, že by to stejně nikdo neudělal. :D A když už básničku napíšu, tak je většinou o negativních věcech. Nedokážu napsat nic o dobré věci, prostě mi to nejde. Jsem divná :D :D

2 Angela Angela | Web | 27. června 2014 v 19:11 | Reagovat

Od té doby, co mám menší pisatelský blok, tak píši převážně poezii. K psaní básní jsem se vlastně dostala po založení blogu, do školy jsme také museli občas napsat nějakou báseň. Obdivuji ty, kteří dokáží napsat čistě pozitivní báseň, já pokaždé skončím u těch negativních. :D

3 Kate Kate | E-mail | Web | 30. června 2014 v 20:04 | Reagovat

Já sjem azčínala s básničkama, a teď už se k tomu nemůžu nějak vrátit zpátky, což mě docela mrzí. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama