Květen 2014


Vampire Academy Movie Review

30. května 2014 v 14:37 Kniha vs. Film
Ahojte, nějak jsem dostala nutkavou potřebu pořád něco přidávat na blog! :D Viděli jste info k mé nové povídce/ příběhu WbW? :) Mrkněte se! Napište názor.

Podle toho, jak to půjde přidám ještě nějaké meme...:)

World by women - Prolog

29. května 2014 v 16:46 World by women
Ahojte, tenhle příběh mne nějak chytnul a já mám hlavu plnou nápadů, inspirace a nevím, čeho ještě! Nejhorší je, že nemám nápady na zbylé povídky. AHJO!
Co se týká školy, už jen 3 zkoušky a mám hotovo! HAllelujah! Tak snad to dobře dopadne !!!

World by women

28. května 2014 v 23:57

Název: World by women
Autorka: Mayline
Obálka: Hrála jsem si :D
Žánr: Dystopie
Status: ROZEPSANÁ

Anotace:
Vítejte ve světe roku 2150! Ve světě, kterému vládnou chladné ženy a muži jsou utlačováni a zbavováni veškerých práv. Vítejte ve světe zářivých večírků, dokonalých rób a luxusu. Do takového světa má být ve svých osmnácti letech začleněna a přijata i sympatická Cara, která vždy a za každých okolností porušuje pravidla. Jenže teď, projde přijetím a Společnost jí odstraní veškeré city jako lásku, přátelství a soucit k mužům.....


Kapitoly:
Kapitola první - 1/2 - 2/2


Teamy :


Projects

28. května 2014 v 23:48 Projekty


Meme by Nemesis MorikoMeme by Milenne


Meme by Ilon-ká


Hvězdy nám nepřály

27. května 2014 v 20:22 Recenze
Takže, abych to shrnula. Zítra mám zkoušku a že bude asi celkem drsná. Super. Neudělala jsem Úděs, takže si nás prej u ústních vychutná, jo hned je mi líp. :( Jsem prostě se špatnou náladou..ahjo....

Autor :John Green
Název: Hvězdy nám nepřály
Originální název : The fault in our stars
Počet stran: 240
Nakladatelství: Knižní klub
Žánr: Společenské romány, Young adults
Vyšlo v roce : 2013

Česká anotace: Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.Já pisálek - 3

26. května 2014 v 21:32 Já pisálek
Ahojte, omlouvám se, že moc nepřidávám, ale problém je v tom, že se učím a když se doučím jsem líná dělat cokoliv jiného než ležet. Nějak nedokážu stvářet příběhy..ale pokud ve středu dám to, co mám, slibuju, že přidám povídku, abych se odreagovala...:)
3) (podčást) >>> kniha vs. povídka
- téměř všichni svým (a někdy i nejenom těm) prvním literárním pokusům říkají "moje kniha" máš/měl(a) jsi to taky tak?
- označujete své příběhy za "knihy" ještě teď, nebo už jste přešli k označení "povídka"?
- píšete kromě blogových povídek i nějaké jiné, nezveřejněné, kterým s nadsázkou (nebo bez ní) říkáte kniha?
- je to dost blbá otázka, jelikož v 90% zní odpověď ano - chtěli byste vydat knihu?
- jestli jsi na předchozí otázku odpověděl/a ANO, o čem by vaše kniha měla být? chtěli by jste nějakou povídku z blogu přepracovat jako knihu?

- Jak kdy. Někdy, pokud jsem se to snažila sepsat úhledně, sešila jsem si papíry neo je psala do bločků, kam jsem nepsala nic jiného než ten jeden příběh. Upřímně asi jsem tomu v začátcích nikdy neříkala kniha. Spíš to byl příběh....

- Zrovna tak i dnes je to jak kdy. Záleží na tom, jaké úmysly s tou danou tvorbou mám. Ze všech svých projektů říkám kniha jen jedné a to je Camelot. Protože tu chci opravdu jednou vydat knižně.

- Myslím, že nic, co zde nepíšu nemám chuť označovat jako knihu. Jde také o to, že nic jiného, než to, co publikuji tady nepíšu. Jednoduše proto, že není čas ani chuť. A vždycky bojuji sama se sebou, jestli to zveřejňovat nebo ne. Takový problém mám hlavně u Camelotu, protože, když budou lidé ten příběh znát, co je pak donutí přečíst si to jako knihu, když to bude vlastně v podstatě stejné? (Kdyby to samozřejmě jako kniha vyšlo)

- Samozřejmě, že chtěla. Nemám sice nějak vysoké ambice, že bych očekávala, že se to stane bestsellerem nebo, že bych chtěla vydávat spoustu knih. Upřímně by mi stačilo, kdyby vyšla Camelotská trilogie. Byla bych spokojená. A pokud bych poté napsala i něco víc, to je ve hvězdách.

- Částečně už jsem tuto otázku zodpověděla. Chci, aby vyšel Camelot. Jinak nemám ambice na to, aby vyšlo něco jiného, protože ostatní mé nápady mi přijdou ubohé a trapné a Camelot prostě miluju. Přijde mi, že už to mám hodně dobře propracované, snad i díky tomu, že u tohoto příběhu jsem už více jak dva roky!

S hlavou v oblacích (pejru)

24. května 2014 v 19:32 Recenze
Zaprvé, omlouvám se, nepřidala jsem články, jak jsem měla v plánu. Jsem faaaakt lenoch. Ahjo.
Zadruhé, nějak se nemůžu dokopat k tomu ani napsat nějakou povídku. V Camelotu také nepokračuji, protože není inspirace.
Zatřetí, určitě jste si všimli naprosto dokonalého designu, který mi vytvořila Aeven a já jí tímto moooc a moooc děkuji!
Autorka: Kateřina Petrusová
Název: S hlavou v pejru
Rok vydání : 2013
Nakladatelství : Fragment
Počet stran: 120
Žánr : Česká literatura

Česká anotace :
Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?...

Kde mne najdete??

21. května 2014 v 0:13 Hot News
Ahojte, ráda bych sem dala oddechovější článek, tudíž sem dám odkazy toho, kde mne najdete ;) Mám totiž problém s tím přidat sem něco jiného než jen kecy...protože jsem fakt šílenej lenoch. Prospávám skoro každé odpoledne....Jsem naprostý lenoch a docela mě to štve...ale pozor...ekonomie za 1!!!
Zítra přidám recenzi na Kateřinu Petrusovou a ve čtvrtek další díl nějaké povídky. Navíc jsem vymyslela úplně novou. Ahjo.

Já pisálek - 2

19. května 2014 v 22:16 Já pisálek
tak jsem tady s dalším dílem Já pisálek. Nestíhám vůbec nic, protože jsem v práci nebo se učím. Zítra mám zkoušku z ekonomii a mám pocit, že jsem dutá a nic neumím..navíc nestíhám..super, ne? Takže jsem asi fakt v cihle . Jinak Vám moc děkuji za milé komentáře u Nepřízně osudu. Přemýšlela jsem, že bych udělala další díly...třeba 3...jedno by bylo asi za 7-8 let, nástup komunismu, pak za Dubčeka, léta uvolnění, pak normalizace a sovětská okupace a nakonec revoluce. Jména by byla obdobná...Asi nepřízeň osudu 2 , Nevyzpytatelnost osudu, Ironie osudu a Přízeň osudu.

>>> moje první příběhy
- Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
- Dokončil/a jsi ho?
- O čem byl?
- Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě?
- Jestli ten příběh ještě máš, vlož sem nějakou ukázku

- Můj první příběh? Ježiš, to kdybych věděla. Bylo jich neskutečné množství, ale myslím, že úplně první, co jsem si začala opravdu psát byla Královna ročníku. Nebo tak nějak se to obdobně jmenovalo. (Ikdy úúúplně první byly FFky o Tokio Hotel, Jonas Brothers atp...:D)

- Nedokončila, avšak byl to můj první velký počin. Měla jsem asi jeden velký sešit a několik desítek stran ve starém počítači. Myslím, že se dokonce jedná o můj nejdelší příběh ever. Bohužel mne pak tyhle romanťárny a slaďárny přestaly bavit, takže jsem to nikdy nedopsala.

- Bylo to o hodle Andie, která byla chytrá a docela hezká, ale kamarádila se s ještě krásnější Anetou, která balila všechny kluky ve městě. Andie měla neskutečné množství románků...s Cassym...místním Cassanovou, Dominikem, velmi hodným klukem, kterého hele opustila kvůli aférce se ženatým Robertem. Prostě taková úchylárna. Navíc zjistila, že její otec není její otec a nesla to velmi špatně.
Nakonec si Aneta našla přítele Lukáše, který nebyl prototypem krasavce, ale měl úžasné kouzlo. Andie ho naprosto nesnášela, ikdyž on se s ní chtěl skamarádit. Jenže ona měla pocit, že jí krade její poslední záchranu na tomhle světě - Anetu. Prováděla mu neskutečné žertíky, šílenosti a dost ho potrápila, ale jak to bývá, nakonec se s ním spustila.

- Bylo to proto, že jsem chtěla konečně něco sepisovat, Hrozně se mi líbilo držet tužku, propisku nebo pero a čmárat. Psát. Utvářet a vymýšlet. Tak jsem to taky zkusila a nakonec přešla i na elektronickou podobu.

- Bohužel nemám. Příběh býval na starém HDD, který bohužel...vyhořel a ručně psaný sešit je pohřben někde v hluboko pod mou postelí v ostatních sešitech! :)