Vždy s láskou, Petra

22. dubna 2014 v 17:53 |  Recenze
Ahojte, omlouvám, se že sem nechodím tak často, ale Velikonoce mne zmohly. Jsem přecpaná od babiček a jediné, na co jsem se zmohla bylo sledování pohádek v televizi. No jo, jsem naprd blogerka!
Dnes přináším recenzi na jednu hrozně inspirativní knihu, tedy alespoň podle mě!

Autor: Petra Němcová a Jane Scovell
Originální název: Vždy s láskou, Petra
Žánr: biografie, literatura faktu

Česká anotace: Jednoho překrásného sluncem zalitého rána Petra Němcová v bungalovu v přímořském letovisku v Thajsku balila a chystala se k odjezdu, když zaslechla křik. Lidé v panice utíkali všemi směry, když se vzduch naplnil hromovým, uši rvoucím rachotem. Vzápětí již bojovala o holý život…
Petru a její životní lásku, fotografa Simona Atleeho, stejně jako tisíce dalších zasáhla ničivá vlna bez varování, nedala jim ani možnost se rozloučit. Nekonečných osm hodin plných mučivé bolesti vystřelující z roztříštěné pánve přečkala ve větvích palmy. V nemilosrdné sluneční výhni ztrácela vědomí. Okolní svět se změnil k nepoznání. Po úderu cunami zůstaly jen trosky, zkáza a bolest. Tato statečná a silná mladá žena vypověděla svůj nevšední a poutavý životní příběh v autobiografii, která se vám právě dostává do rukou.
Vždy s láskou, Petra je víc než jen vylíčení nezměrné tragédie, je to příběh dívky z malého průmyslového města, která se z komunistického Československa dostala na obálku časopisu Sports Illustrated, ale i příběh opravdové lásky v klamném světě třpytivého pozlátka světové módy.
Autobiografie Petry Němcové však názorně ukazuje nezměrnou sílu přírody, která nejen dokáže v jediném okamžiku změnit lidské životy, ale zároveň nás neustále učí vážit si daru života a lásky.Mé hodnocení obálky : 9/10

Děj
Kniha začíná Prologem, kde je shrnuto dění v Thajsku, které Petru Němcovou změnilo na celý život. Ale pojďme postupně.
Petra Němcová je světově známá topmodelka, ale její cesta k úspěchu nebyla vždy lehká. V knize se zmiňuje o svém dětství v Karviné, milujících rodičích, prarodičích i sestře. Vždycky toužila být modelkou, ale její rodiče s tím příliš nesouhlasili, avšak i přes nepřízeň tehdejšího režimu se z Petry opravdu stává modelka. Mimo její startující a poté i úspěšnou kariéru se v knize zaměřuje na lásku. Jako prvního potká okouzlujícího Donaese, se kterým je jí skvěle. Žijí spolu v době, kdy už ona má kariéru velmi dobře našlápnutou. Zmiňuje se o těžkých úkladech této branže a že vždy není jednoduché to psychicky i fyzicky vydržet a ačkoliv se to nezdá, post topmodelky je opravdová dřina a vlastně věčné cestování z jedné světové metropole do druhé. Zhruba v půlce knihy se dostává k tomu hlavnímu tématu - ke své velké lásce. Na focení v Londýně pozná naprosto senzačního a uhrančivého fotografa s neskutečně modrýma očima, angličana - Simona Athleeho, do kterého se nakonec i zamiluje, Jenže v tu dobu je ještě přítelkyní Donaese, ale ukončit s ním vztah bylo mnohem lehčí, než si Petra myslela.
A jak to bývá jejich láska je krásná, spalující a oni prožijí nejednu krásnou chvíli. Tráví společně mnoho času a dovolené třeba i na Kostarice. Petra si zamiluje jeho rodinu i přátelé a oni si zamilují ji.
Na Vánoce v roce 2004 společně odjedou do Thajska, kde si zprvu perfektně užívají.Navštíví i podivný chrám v Čchiengmaj, kde mniši rozdávají látkové náramky. Náramek podle všeho chrání nositele a od doby, kdy vám jej uváží jej musíte nosit, dokud sám nespadne. Ženám e vážě ne levou ruku a mužům na pravou, ale z nějakého důvodi Petře a Simonovi náramky uvázali na stejnou ruku. Simon naneštěstí svůj náramek přendal na druhou ruku, ikdyž s tím Petra nesouhlasila. Avšak zrovna v tu dobu Thajsko zasáhne ta nejničivější přírodní síla - vlna Tsunami a pohřbí Laos spolu s mnohými občany pod svou vahou. Petra snad i díky vlastní prozřetelnosti pohromu přečká na palmě, které se chytí a vysí na ní. Během té hrozé chvíle vidí dokonce i Simona, který zápasí s vlnami. Petru se podaří zachránit avšak je se zlomenou pánví převezena do nemocnice. Později je letecky přepravena zpět do České republiky. Během pobytu v nemocnici se musí naučit znova chodit a v novinách hledá jakékoliv zprávy o Simonovi. Až jednoho dne ji zklame telefonát, kde jí oznámí, že našli vyplavené Simonovo tělo a tak Petra ztrácí svou životní lásku. Kdo ví, třeba by ještě žil, kdyby si nepřendal náramek.
Petra se po měsících vrací do osudného Thajska a nemůže se smířit s myšlenkou, že ztratila tu nejdůležitější osobu ve svém životě. Avšak v závěru knihy slibuje Simonovi, že se s tím srovná a bude pomáhat potřebným a to vždy s láskou.


Postavy:Petra - je silná a úžasná žena, která vždy šla tvrdě za svým a bojovala do posledního dechu. Neumím si ani představit, jak hrozné pro ni muselo být, když ztratila Siddyho.

Simon - Toho chlapa by si musela zamilovat každá! Neuvěřitelně zábavný, milý a prostě celkově úžasný. A co si budeme povídat....ty jeho oči opravdu nemají chybu!
Můj názor:
No, musím říct páni! Nikdy jsem na biografie moc nebyla, ale tohle je neuvěřitelně dojemný příběh! Vím, že jsem možná měkkejš, co dává každé knize kladné hodnocení, ale kdo tuhle knihu četl, pochopí to. Jste nuceni číst a číst, protože je to neuvěřitelně zajímavé, ikdyž jsem nikdy nechtěla být modelkou. A upřímně můžu říct, že jsem knihu obrečela! Protože si upřímně nedokážu sama sebe představit v pozici, že jsem našla lásku svého života a nějaká prozřetelnost vesmíru mi jí vezme. Když čtete tento příběh, je vám hned jasné, že ti dva k sobě patřili a že na světě už neběhá druhý Siddy. Je mi to i hrozně líto kvůli Petře, protože je to milá a usměvavá žena. A podle toho, co občas náhodou zahlédnu v "bulvárním tisku" (ikdyž ne, že by se mu dalo moc věřit), v lásce se jí opravdu nedaří. Takže doufám, že se na mne nikdo nebude zlobit, když dám knize velký počet bodů.

Mé hodnocení: 9/10


Z jiného soudku...:) Dejte LIKE na FB stránce ;) Uděláte mi hroznou radost!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 22. dubna 2014 v 18:35 | Reagovat

Tak knihu neznám, ale rozhodně to vypadá zajímavě - zjistila jsem, že životopisy (teda, některé:D) mě docela baví:)

2 Terezka Terezka | E-mail | Web | 22. dubna 2014 v 22:31 | Reagovat

To si asi přečtu. Zní to celkem pěkně. :-) Díky za tip!

3 Kikča Kikča | E-mail | Web | 23. dubna 2014 v 14:59 | Reagovat

Do affs (SB) tě beru :-D.
Hned si tě jdu zapsat.. :-D

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 23. dubna 2014 v 19:03 | Reagovat

to je od české autorky?:O A biografie? Tak to musí být zajímavý. Já většinou takové knihy nečtu, zatím jsem četla jen jednu, ale možná udělám výjimku. Tahle kniha vypadá zajímavě. A do Affs tě beru, tak si mě prosím zapiš :-)

5 Milenne Milenne | Web | 24. dubna 2014 v 16:27 | Reagovat

Páni, vypadá to moc dobře, navíc tvá recenze mě k tomu nevnadila! :33

6 APootteCok APootteCok | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 22:37 | Reagovat

By dealing together, you both can address problems of self-esteem and mutual trust.  Use these circumspectly however, while they may lower blood sugar levels, that is an undesirable effect in men whose blood sugar levels are properly balanced.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama