Drakie

17. dubna 2014 v 16:22 |  Recenze
Přináším další recenzi, musím s tím trochu pohnout, ať se taky něco děje :D :)


Autor: Sophie Jordan
Originální název: Firelight
Český název : Drakie

Česká anotace: Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacintina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...
Mé hodnocení obálky : 10/ 10

První díl série o drakijích, kteří jsou potomky draků. Upřímně můžu říct...WOW! Knihu jsem dostala, četla a četla...a tak se stalo, že jsem ji zhtla za jediný večer. Trochu mne mrzelo, že už to končí a já nemám druhý díl.Děj

Jacinda žije vysoko v horách se svým kmenem Drakijů, kde panuje velmi přísná hierarchie. Ona sama je po dlouhé době drakijem, který umí dštít oheň a tak je přirozené, že s ní má kmen plány. Jacinda ale neustále porušuje pravidla a užívá si dobu, kdy je ve své Drakijské podobě a právě při jednom z těch výletů potká mladého lovce Willa, který je její krásou ohromen a tak ji neprozradí v její skrýši, kam se před lovci ukryla.
"Náčelník kmene" z tohoto jejího sebevražedného pokusu za bílého dne (což je zakázáno) hodlá vyvodit velmi přísné důsledky a tak její matka na nic nečeká a odveze ji uprostřed noci pryč spolu s její sestrou Tamrou, která je zakrnělou drakijí, protože se nikdy nepromněnila. Jacinda se zprvu brání, protože ona přece patří do hor a ke svému kmeni.
Odveze je do městečka uprostřed pouště, kde doufá, že sucho zahubí Jacindinu drakii. Tamra je novým začátkem nadšená, narozdíl od její sestry. Ta bojuje s tím, jestli nemá utéct a vrátit se ke svému kmeni. Jenže na druhou stranu se zase vrátit nechce, kvůli tomu, že se jí dvoří drakijský princ Cassian.
Nebyl by to ten správný příběh, kdyby právě tady v tomto městě nepotkala svého zachránce a zároveň lovce Willa. Jacindina drakie v jeho přítomnosti neuvěřitelně ožívá a tak se musí chudák hodně ovládat.
Jenže osud tomu chce jinak a Jacinda a Will se sblíží. No a nakonec se do sebe zamilují. No nečekali byste to? Aby toho nebylo málo najde ji Cassian a přemlouvá ji k návratu, který je nakonec nevyhnutelný, protože se promění před partou lovců, aby zachránila Willa, který už však její pravou identitu znal.

Postavy

Jacinda je pro mne trochu záhadou. V jednu chvíli chce strašně moc vzdorovat a záhy pak ví, že patří ke kmeni a že jeho metody jsou správné, tudíž by se tam měla vrátit. Také je ze začátku naprosto nemožná, co se týče Willa, ale to je takovým příjemným osvěžením!

Will je nadruhou stranu skvělou postavou. Sice je ze začátku také otravný, neví, jak se k Jacindě má chovat, má v sobě snad větší zmatek než ona, ale nakonec je formát. Nemůžete ho nemilovat! Ikdyž je vlastně tak trochu záporák, protože je Lovec.

Cassian je ta neprotivnější postava, kterou jsem poznala. Nesnáším ho už od první zmíňky o něm. (Tedy to je jen můj názor) On má být tím hodným, ale moc se mi to nezdá. Nafoukaný a arogantní blbeček. Neustále vykládá Jacindě, jak ji miluje a jak patří k sobě, jenže stejně mu jde jen o to, aby dostal to, co nemůže mít (šplhla si...Jacinda mu vzdoruje) a protože jeho otec chce, aby se s ní spářil a měl s ní krásné maličké drakije, kteří budou umět dštít oheň. Přijde mi jen jako poslušná figurka svého otce, bez vlastního názoru a tak...

Můj názor

Kniha je takovým příjemným zpestřením nudných dní. Rozhodně neurazí a ne příliš nadšené čtenáře nadchne. Zápletka je pořád stejná...oni s ní mají jiné plány, ona váhá jestli má být věrná tradici nebo se vzbouřit, zamiluje se do zakázaného kluka a dvoří se jí její "předurčený". Milostným trojúhelníkem to trochu připomíná Smečku, ale upřímně mohu říct, že Drakie se mi líbí víc než Smečka. Je to něco jiného...je to o dracích!
Takže pokud máte rádi takové oddechovější fantasy, u kterých se příliš nenadřete s přemýšlením, tak je tahle kniha rozhodně pro vás.
Mě se moc líbila a pevně doufám, že se brzy dostanu k pokračování!
Hodnocení dávám : 5/ 5 možných!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 18. dubna 2014 v 13:11 | Reagovat

Pěkná recenze:)
Já mám Drakii půčenou z knihovny a poi první kapitole mě nijak zvlášť nenadchla.. zato smečka se mi líbila moc:)
Asi tomu po prázdninách dám druhou šanci:-)

2 Mayline Mayline | Web | 18. dubna 2014 v 13:29 | Reagovat

Je fakt, že ten rozjezd je takový nic moc, ale pak je to super! :) Na stejném principu jako smečka! ;)

3 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 18. dubna 2014 v 20:59 | Reagovat

Četla jsem všechny kromě posledního :D To se říká hezky, když jsou jen tři :D
Taky mě zaujala, ale já skoro nikdy nedávám plnej počet :) :D (a zatím jsem taky napsala jen tři recenze :D)
  Ale abych to shrnula - celkem s tebou souhlasím a recenze se ti povedla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama