Duben 2014

Strážci minulosti - Prolog

30. dubna 2014 v 14:54 Allie Carter: Strážci minulosti
Ahojte, takže jsem se konečně rozhodla, že sem dám první část tak nějak...Allie Carter...přece tady nebudu mít baner povídky, kterou nebudu psát, ne?
Dneska se vracím z Prahy domů. Ani nevím proč, ale v Praze prostě není chuť psát na blog..:( Večer čekejte recenzi konec kapitoly ORION. Teda možná....

Běžela jsem lesem, co mi nohy stačily.
Nebe pomalu temnalo a já měla v patách asi tak dva tucty lovců. Docházel mi čas. Sakra. Musím si pospíšit!
Slyšela jsem své srdce a cítila svírající se hrdlo. Ale dál jsem běžela jako o život. Vlastně doslova o život!
Nemůžu zastavit. Teď ne.
Když zastavím, zabijou mě.
Když mě zabijou, tak se už nikdy nevrátím.
Když se nevrátím změním dějiny.
Udělala jsem svou práci dobře. Vše, co se mělo stát se stalo.
A mě nařkli z čarodějnictví! Takový nesmysl!

Panika

26. dubna 2014 v 13:27 Recenze
Tak jsem včera konečně dočetla paniku! :) Pustila jsem se do Hvězdy nám nepřály, ale jelikož mi dnes přišly recenzáky, odkládám hvězdy na později! Alespoň budu více natěšná, ne?
Mám ráda knihy s tajemnou minulostí a nějakým poselstvím.

Autor: Rossella Canevariová
Originální název: No panic
Český název : Panika
Nakladatelství : Knižní klub
Vyšlo v roce : 2010
Žánr: společenský román

Česká anotace: Pětatřicetiletá Bianca žije s Edem, svým bývalým psychoterapeutem, a má povolání, které ji těší. Často se jí však vrací vzpomínka na smrt matky a začnou ji sužovat záchvaty paniky. Odmítá psychofarmaka, pomoc hledá na internetu a přes nejrůznější blogy se dostane k člověku, který jí možná dokáže pomoci. Tajemný Arké ji postupně učí, jak se má postavit minulosti a paniku překonávat... Mimořádně úspěšný román, doplněný odborným doslovem, je poutavý a má velmi aktuální téma, neboť strach, různé obavy a návaly paniky jsou v současnosti velmi rozšířené.


ORION - Chapter One 2/3

24. dubna 2014 v 22:22 Orion
Tak jsem se rozhodla, že sem dám další díl ORION, tak snad se Vám takhle moje "hovadinka" bude líit, protože já se díky níc docela dostávám ze stresu. S touhle povídkou nemám moc velké ambice na úspěch, protože ji nemám promyšlenou, je to prostě tak, že co se stane je na náhodě. A jen na náhodě záleží, jak se ten příběh bude dál rozvíjet. Přesto však budu ráda za každého čtenáře a každej komentář! BTW: Nemůžu si pomoct, ale tu obálku miluju! :D

Hash - tags, aneb I KILL YOU!

24. dubna 2014 v 18:06 Diary by Storm
No, ano. Byla jsem nominována do Tagu, bože jak já tyhle hovadiny nesnáším! :D ALe tak co, sranda musí být, ne? Přece nebudu naprdnutá a neodpovím..to je neslušné. Takže ano, tady máte PRVNÍ a taky můj POSLEDNÍ tag! :D
JInak povídky sem momentálně nedávám a to z důvodu, že Camelot se mi moc publikovat nechce..:/ Snad jednou uspěje v nakladatelstvích a jiné příběhy nemám napsané a jsem asi moc líná na to něco napsat. Snad dneska večer! :))

  • napiš o sobě 10 věcí
  • odpověz na otázky bloggerky, která tě nominovala
  • nominuj 5 bloggerů
  • vymysli jim otázky
Fájne.
1) Mám fóbii ze dveří a z lidí, co jdou proti mě na přechodu
2) Nesnáším vařenou brokolici, lečo a houby
3) Miluju Sheldona a The Big bang theory :D
4) Směju se každé ptákovině
5) Když mluvím, každý mě slyší, protože jsem hrozně hlasitá!
6) Vyžívám se v tom, když můžu někoho setřít a ráda mám sarkastické a ironické řeči
7) Jsem špatná lhářka, ale pořád se zlepšuju :D :P
8) Nejde mi stolní fotbálek :D
9) Jsem neskutečná zapejkačka ve škole :D
10) Nejlíp je mi doma v posteli :D

Tak a teď deset otázek od Ewiline, opravdu ti moc děkuji, ani ti nedokážu říct, jak velkou radost jsi mi udělala! :/
1. Máte rádi scifi? CO nejraději čtete za žánr? Scifi? Snesu ho. Nejraději mám ale fantasy a YA.
2. Jste spíš škodolibý nebo se zastáváte slabších? Jsem škodolibá a největší škodolibou radost mám, když mým "haters" něco nevyjde :D
3. Hejtujete fyziku? :D To slovo už mi nic rok a půl neříká, promiň :D
4. Co si dáváte k snídani? Jak kdy a podle nálady. Většinou nic moc. :D
5. Vyjmenujte svoje 3 největší úchylky (myslím tím zlozvyky, ano? :D) botofílie, kuřáctví :D Party- Alkoholismus se taky počítá? :D FILEMAFOBIE :D
6. Věříte na lásku na první pohled? Ne. Věřím, že se někdo na první pohled zalíbí, ale milovat začnete, až když toho člověka trochu poznáte. Což je de facto už na druhý pohled..:D
7. Bojíte se vyjadřovat svůj názor vyjadřovat svůj názor v komentářích? Jak kdy :D
8. Lákalo vás někdy něco, co nemůžete mít? Zakázané ovoce chutná nejlépe, ne? :)
9. Největší trapas, co jste kdy měli? :D Těch bylo tolik, že na ten největší si nevzpomenu :D
10. Budete nasraní, že jsem vás nominovala? O:) Just a lil bit! :D :P

Bohužel nemám moc známých blogerů, takže vás všechny asi zklamu, protože nenominuji nikoho!

Dobře, přiznávám se bez mučení, taky to tak trochu bojkotuju, no! :D

Vždy s láskou, Petra

22. dubna 2014 v 17:53 Recenze
Ahojte, omlouvám, se že sem nechodím tak často, ale Velikonoce mne zmohly. Jsem přecpaná od babiček a jediné, na co jsem se zmohla bylo sledování pohádek v televizi. No jo, jsem naprd blogerka!
Dnes přináším recenzi na jednu hrozně inspirativní knihu, tedy alespoň podle mě!

Autor: Petra Němcová a Jane Scovell
Originální název: Vždy s láskou, Petra
Žánr: biografie, literatura faktu

Česká anotace: Jednoho překrásného sluncem zalitého rána Petra Němcová v bungalovu v přímořském letovisku v Thajsku balila a chystala se k odjezdu, když zaslechla křik. Lidé v panice utíkali všemi směry, když se vzduch naplnil hromovým, uši rvoucím rachotem. Vzápětí již bojovala o holý život…
Petru a její životní lásku, fotografa Simona Atleeho, stejně jako tisíce dalších zasáhla ničivá vlna bez varování, nedala jim ani možnost se rozloučit. Nekonečných osm hodin plných mučivé bolesti vystřelující z roztříštěné pánve přečkala ve větvích palmy. V nemilosrdné sluneční výhni ztrácela vědomí. Okolní svět se změnil k nepoznání. Po úderu cunami zůstaly jen trosky, zkáza a bolest. Tato statečná a silná mladá žena vypověděla svůj nevšední a poutavý životní příběh v autobiografii, která se vám právě dostává do rukou.
Vždy s láskou, Petra je víc než jen vylíčení nezměrné tragédie, je to příběh dívky z malého průmyslového města, která se z komunistického Československa dostala na obálku časopisu Sports Illustrated, ale i příběh opravdové lásky v klamném světě třpytivého pozlátka světové módy.
Autobiografie Petry Němcové však názorně ukazuje nezměrnou sílu přírody, která nejen dokáže v jediném okamžiku změnit lidské životy, ale zároveň nás neustále učí vážit si daru života a lásky.

Zápisníko-mánie

19. dubna 2014 v 17:47 Diary by Storm
V minulém článku jsem se zmiňovala, že jsem tak trochu úchyl na všemožné deníčky, zápisníčky a diáře. V tomhle článku Vám dokážu, že to tak opravdu je.
Vím, že elektronicky psané věci jsou dnes moderní, ale podle mne psaní vlastní rukou má své kouzlo. Za chvíli psací písmo úplně vymizí a další generace to ani nepřečtou. Dokonce se na fakultě mluví o tom, že schválili nové tiskací písmo, kterým se teď děti budou učit ve škole psát. Takže ano, psací písmo opravdu vymizí.
Jenže já miluju, když projíždím své bločky a sešítky a vidím, jak píšu rukou! Je to nejkrásnější na světě!

O autorce

19. dubna 2014 v 2:14
Rozhodla jsem se to napsat takovým menším dialogovým okýnkem, které by o mě nejspíš bylo napsáno na obalu "mé knihy", kdyby nějaká existovala. Samozřejmě.
......Mayline B. Storm (vlastním jménem Barbora B.) se narodila 17.12.1993 v malém městečku v Západních Čechách. V roce 2013 úspěšně ukončila své studium na Gymnáziu J.V. maturitní zkouškou.
V současné době studuje PedF UK - obory Dějepis a ZSV a aktivně se věnuje psaní. Vždycky si přála být učitelkou........Kdo vlastně jsem?
Občanským jménem - Bára.
Narodila jsem se týden před Vánoci roku 1993, v roce 2013 jsem úspěšně složila maturitní zkoušku na Gymnáziu a momentálně studuji na PedF UK moji milovanou historii.

Proč vlastně pseudonym Mayline Storm?
Pod přezdívkou Storm jsem už nějakou dobu v blogovém světě existovala. Storm jsem si vybrala, protože jsem opravdu cholerik a když se naštvu, připomíná mi to bouřku. (Moji kamarád můžou referovat) Mayline k tomu přibylo nedávno a vzniklo to celkem náhodně.

Jsem potřeštěná a rychle se pro něco nadchnu.
Blogování jsem naprosto propadla a baví mě to stejně jako točit vlogy.

"Magic always comes with a price, dearie!"

Rumplestiltskin 


Čtu už od ranného dětství.
Jako malá jsem měla strašně dětských knížek a učila se básničky a pohádky nazpaměť a od té doby se mě to drží.
Nic nevoní lépe než nová knížka!
Mezi mé další koníčky patří hudba, zpívání (sousedi by mohli vyprávět), psaní a sledování filmů a seriálů.
Strašně ráda mám Doctora Who, Sherlocka, Star Gate, Once upon a time, The 100 a Arrow a z českých České století a První republika.
Dřív jsem si ujížděla na Čarodějkách, Buffy, atp..
Mám ráda komedie, scifi, fantasy a občas si ujíždím i na nějaké té romantice. Nikdy jsem nebyla na horory a thrillery, protože jsem strašpytel.
Psaní jsem propadla už před několika lety a strašně mě to baví. Baví mě oddávat se své fantazii, nechat postavy žít vlastním životem a vytvářet něco nového. Jestli to k něčemu slouží, nevím, ale pokaždé mne potěší kladné ohodnocení. Píšu pro svou radost a pozitivní ohlasy jsou takovým malým bonusem.

Naprosto miluju Járu Cimrmana a všechny hry. Mohla bych se na ně dívat pořád dokola.
Dále pak svého bígla Barneyho, Beatles a Queen.

Mojí největší závislostí je KAFE a v poslední době i anglický čaj s mlékem.

Prošla jsem si několika blogovými obdobími od těch stupidních začátků, přes první autorské, fashion blog, až jsem se konečně dopracovala k tomuhle a pevně doufám, že u něj i zůstanu.
Mým největším snem je být muzikálová zpěvačka a vydat knížku, ale jsem hrozně stydlivá, ikdyž se to občas nezdá. Jsem trémista, moc si nevěřím a bojím se "knihu" někomu nabídnou, protože mám strach z negativních hodnocení, ikdyž je to určitě i k něčemu dobré.

ORION - Chapter One 1/3

18. dubna 2014 v 23:22 Orion
Vracím se po dlouhé době, protože mi upřímně strašně chybělo psaní! Strašně mi chybělo psát....a hlavně, chybělo mi, aby to někdo četl, takže pevně doufám, že časem opět získám čtenáře! :) Byla bych moc potěšená

Polibek pro Annu

18. dubna 2014 v 14:25 Recenze

Panebože já jsem opravdu asi blázen! :D Naprosto mne chytlo psaní recenzí! Miluju to! Takže jsem se rozhodla, že si napíšu recenzi všech knih, co jsem kdy přečetla (nebo alespoň těch, které si pamatuji), abych měla takový čtenářský deník! :)


Autor: Stephanie Perkins
Originální název : Anna and the French kiss
Český název: Polibek pro Annu
Žánr: romantika, lovestory

Česká anotace: Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…

Mé hodnocení obálky: 10/10

Camelot - Poslední dědic | Prolog

17. dubna 2014 v 21:04 Camelot
Mám naprosto šílenou potřebu pořád sem něco publikovat! Mám chuť psát jednu recenzi za druhou. Jednu kapitolu za druhou, ale nelze mít všechno....no nevadí. Snad se to tu časem rozjede!!


Prolog

Utíkala jsem v dlouhých hedvábných šatech temným lesem a moji pronásledovatelé mi byli v patách. Nevěděla jsem, kam utíkám, ale musela jsem běžet. Nohy jsem měla rozedřené od bot a v hlavě mi nesnesitelně hučelo. Srdce jsem měla až v krku a dech jsem sotva popadala, ale věděla jsem, že se nesmím zastavit. Předemnou se náhle zjevil starší muž v kápi. Neviděla jsem mu do obličeje, ale můj vnitřní hlas mi říkal, že nepatří k nim. V ruce držel velkou dřevěnou hůl zakončenou podivným tesáním.
"Tudy má paní." Řekl pouze a naznačil mi cestu. Vpravo ode mne se objevil obrovský strom se vstupem a zřejmě i skrýší.
Zaběhla jsem bez váhání dovnitř a ti, co mne honili po lese pokračovali dál. Jejich louče osvětlovaly les a dělali přitom hrozný rámus.
"Děkuji vám, tohle bylo těsné." Odvětila jsem a udělala mírné pukrle. Muž na mne jen chvíli zaujatě hleděl a pak sundal kápi z hlavy. Ladně se poklonil a usmál se.
"Jsem Merlin a zaručím vám bezpečí." Řekl prostě a pohlédl na mé zakulacené břicho. Už dlouho nebudu moci skrývat svůj požehnaný stav. Brzy vyjde pravda najevo a já si přála být odsud co nejdál, až se to malé narodí. Hlavně dost daleko od Morgan. Vzpomněla jsem si na Artuše, svého chotě a mé srdce se sevřelo. Nikdy mi nevěřil. Nevěřil mi, když byla přítomna Morgana, ale naštěstí se objevil tento muž. Merlin…To jméno jsem už někde slyšela…

Trhnutím jsem se probudila celá propocená. Byla to jen sen. Jen další hloupý sen, ale já si stejně připadala, jako bych byla tou dámou, která utíkala lese před někým, kdo ji chtěl zabít. Možná bych měla navštívit psychologa. Není přece normální, aby se mi zdály takové sny? Došla jsem si do kuchyně pro vodu. V domě byl klid a rodiče nerušeně spali. V koupelně jsem si opláchla obličej a ještě se zkontrolovala v zrcadle. Tvář beze změny.
Zalehla jsem zpět do postele. Budík na nočním stolku ukazoval dvě ráno. Unaveně jsem zavřela oči a pevně doufala, že zbytek noci se už obejde bez hrůzostrašných fantazmagorických snů o Lady Guineveře, Merlinovi, Artušovi a podobných šašcích.