The Midnight Stories: The curse Episode 2

24. března 2013 v 14:25 | Pauline* |  The Midnight Stories: The curse
Zdravíčko!Po malé neaktualizaci blogu se strašně omlouváme, ale taky nemáme čas vysedávat
pouze nablogu.Na víc poslední dny jsem neměla vůbec tvořivou, takže :D Navíc
jsem si v mé hlavě vytvořila nový námět na novou fan fiction :D Takže tady je
další díl k pohádce. Před tím moc díky za komentáře, jste mě překvapili. Nevěděla
jsem, zda se to chytí nebo ne, ale i tak vám moc děkuji za podporu :) Tady je nový díl.
Užijte si ho a další sem dám brzy ;) díky za komentáře ;D
P.S. zasety odstavce. Vážně za to nemůžu :(


Tmavý stín se pomalu a tiše vynořil z nejtemnějšího zákoutí. Věznil stíny ostatních a způsoboval jim trýznivou bolest. Plul chodbou, až se dostal k ložnici. Skrz klíčovou dírku nepozorovaně vklouznul do ložnice a nevšímal si strážného, který hlasitě chrápal na dřevěné židli před ložnicí princezny. Na nočním stolku ležela stříbrná dýka. Pevně ji chytil do spárů svého stínu a vznášel se před postelí princezny. Dívka spala neporušeným tichým spánkem. Alexandra si uvědomila, že její tělo nebo jen její duševní schránka vznáší hned vedle postele. Musí tu dívku zachránit. Pokoušela se zakřičet, ale nevydala ani hlásku. Stín tiše zasyčel. Z jeho úst, která nápadně spíše připomínala černou díru, se ozvalo:
"Zemřii…" V tu chvíli se princezna probudila. Stín zmizel a dýka spadla dolů na podlahu. Alexa přestala nahlas křičet. Princezna ji uviděla, a když chtěla něco říct, tak Alex zmizela pryč. Probrala se ve své vlastní posteli, celá zpocená a udýchaná. Třásla se jako při zimnici. Rozletěly se dveře a dovnitř vletěl vyděšený Darren s baseballovou pálkou a jen v šedých boxerkách se Snoopym.
"Co? Co se stalo?" Ptal se a pořád pevně svíral v rukách pálku. Než mu stačila odpovědět, tak dovnitř vtrhla ta otravná Allison a mnula si ospalé oči.
"Zlato, co se děje? Proč tak vyvádí?" Alexa se při pohledu na bratrovu přítelkyni chtělo zvracet. Darren sklopil pálku k zemi.
"Alex? Co se stalo?" Ptal se starostlivě a stál na místě. Allison mu omotala ruce kolem pasu. Další ponížení nesnesu. Pomyslela si a zavrtěla hlavou.
"To nic. Jen zlý sen." Odpověděla. Necítila se na to, aby jí Allison jak ona rádoby říká "kamarádky vypomáhala". Ne opravdu ne. Darren sestru pohladil po ruce a vrátil se zpátky do své ložnice. Allison, ho ihned následovala. Alex opravdu znechucená tím, že "ona" strávila noc v jejich domě, zapomněla na ten děsivý sen. Ukázalo se, že po půlroční známosti, kdy se cítila oba tak moc zamilovaní, ji Darren nečekaně požádal o ruku. Najednou tady není přítelkyně, ale snoubenka.
"To je snad zlý sen." Povzdechla si Alexa u snídaně a zírala na misku ovesných vloček. Jindy její oblíbená snídaně jí nutila se jít vyzvracet. Maddie z toho nějak velkou radost neměla a seděla sklíčeně na židli a probodávala Darrena zlým pohledem. Navíc pronesla po té nečekané "skvělé" zprávě, že si raději pořídí tarantuly. Allison má arachnofobii. Darren si sestru odvedl ven na chodbu, aby si s ní promluvil. K smůle Maddie, tam musela s Allison zůstat.
"Mohli by jste být k Ali trošičku milejší? Včera se mi v restauraci rozbrečela. Když jsem jí požádal o ruku, tak odmítla s tím, že jí nikdy nepřijmete. Nemysli si, že jsem si nevšimnul, jak si ji s Maddie dobíráte. U malé to chápu je to ještě dítě, ale ty. Ty už jsi dospělá, tak se tak konečně začni chovat." Karal Alexandru a moc slavně se u toho netvářil. Alex v ruce žmoulala antistresový míček a snažila se nevybuchnout. Míček nezabíral. Ten den venku bylo nádherné počasí. Vyšlo sluníčko a ptáci zpívali a nikdy si netroufal říct, že je tady jaro.
"Když už jsme u toho obviňování a dáváš přednost holce, s kterou spíš, před svými vlastními sestrami, kterou znáš sotva půl roku," Nedovolila mu promluvit. "mohl bys mi vysvětlit co to má vlastně sakra znamenat? Dost jsme si vyjasnili, že tady přes noc zůstávat nebude." Antistresový míček ještě víc zmáčkla.
"Pokazilo se jí auto. To jsem jí měl nechat jít domů pěšky? A v noci?" Řekl a vůbec si nevšímal toho, jak jeho sestra vytočená.
"Vážně? Na to existují dvě věci. Mobil a taxík. Jak jednoduché. Vítej v 21. století bratříčku. Bum!" Darren pozvedl obočí.
"Budu se na chvíli tvářit, jako kdybych tohle neslyšel. Teď běž s Maddie do školy a žádný odmlouvání." Řekl přísně. Alexa se zakabonila.
"Fajn!" Zapištěla a hodila po něm míček. Sehnula se pro batoh a ještě se k bratrovi otočila. "Jo a ještě něco, až příště budeš o někoho žádat o ruku, tak si zjisti, jestli tě tvá vyvolená netahá za nos." Darren otevřel pusu, ale neřekl ani slovo. Alexandra vzala Maddie za ruku a málem ji násilím odtlačila z domu. Allison se vyklonila z kuchyně do chodby. Podívala se na svého snoubence. Ten si jen zoufale skryl obličej v dlaních a mávnul nad tím rukou.
Ve škole se Alexina podrážděnost nezlepšila. Po hodině španělštiny a fyziky došla ke své skříňce a otevřela jí. Učebnice se sesypaly na podlahu. Alexandra si jen zoufale povzdechla a sehnula se, aby je zvedla. Její kamarádka Lizzie zaujatě přihlížela.
"Ty jsi těžký zoufalec, Alex." Rýpla si a zasmála se. Podala jí učebnici algebry a byla zvědavá, co je nového. Alexa nacpala knihy zpátky do skříňky.
"Pamatuješ si na Allison? Slečnu dokonalou?" Kamarádka při jejím jméně zlostně stiskla rty k sobě.
"Jak bych mohla zapomenout? Co ti provedla?" Zeptala se a sevřela prsty v pěst. Alexandra si toho nevšímala. Byla stejného názoru.
"Existuje a to je právě ten problém až mě bude vyhazovat z mé vlastní koupelny." Odsekla Alexandra a třískla dvířkami od skříňky. Lizzie zalapala po dechu.
"Stěhuje se k vám?"
"Spíše ta druhá věc." Odvětila Alexa a opřela si unaveně hlavu o zeď. Lizzie otevřela doširoka pusu a vydala vyděšený tón.
"No to si děláš srandu! Darren tu nánu požádal o ruku?!" Vyjekla, až se za ní několik právě procházejících lidí otočilo. Nevšímala si jich. Alexandra plná zoufalství přikývla hlavou.
"No páni, tvůj brácha snad musela přijít o všechny svoje smysly nebo co. Nevidí, co se děje za jeho zády. Neslyší, jak s tebou ta husa mluví a navíc mu muselo klesnout iq dost hluboko." Diskutovala Lizzie. Alexa jen pokrčila rameny. Sehnula se pro svůj batoh a hodila si ho na záda.
"Mě je to už jedno. Můj život skončil." Fňukala. Lizzie nuceně zvedla oči v sloup. Následovala Lizzie chodbou mísící se studenty.
"Nevím, co ti na tohle mám říct. Co je horší." Litovala Lizzie kamarádku a vešla na dívčí záchody. Alexandra jí následovala. Naštěstí bylo na záchodcích volno. Lizzie se zastavila u velkého zrcadla.
"Víš, že si myslí, že je Maddie otravná?" Lizzie, která se právě hrabala v tašce, náhle vyjekla, až jí taška vypadla z rukou. Vzpamatovala se a sehnula se pro ni.
"Maddie? Tvojí sestřičku Maddie? Vždyť jí všichni zbožňují! Kdyby byla princezna, tak se jí klaní celý Manhattan do háje!" Křičela Lizzie naštvaným hlasem. Lizzie byla jedináček a Maddie brala vždycky jako svou malou sestru, takže ji ve všech ohledech bránila, jak jen to šlo. Přála si sourozence, ale oba její rodiče byli workoholici.
"Víš, já se té náně ani nedivím. Tvůj brácha je úspěšný obchodník a navíc je dost sexy." Alex zrovna pila láhev z vody, kterou si právě otevřela. Poprskala celé zrcadlo před sebou.
"Cože?!" Vyjekla a snažila se vydechnout. Lizzie pozvedla jedno obočí.
"Co se divíš." Vrtěla hlavou Lizzie a vytáhla si z tašky kosmetickou taštičku a začala si upravovat make-up, už i tak byl dokonalý. Alexa jen zavrtěla rameny.
"No. Divím se, že to říkáš zrovna ty. Ještě před dvěma lety jsi řekla, že ho nemáš ráda." Odpověděla prostě. Lizzie se zasmála.
"To je sice pravda, ale byla jsem jenom šestnáctileté ucho. Zabouchnuté do Taylora Lautnera." Alexa se rozesmála. "Svět se mění a lidí s ním. Takže teď už jsem dospělejší. Dospělá určitě ne. S tím by moje matka nesouhlasila." Alexa se zašklebila. Lizzie odložila lesk na rty a podívala se na Alexandru.
"Tvůj bratr je inteligentní, romantický a poslouchá tě, když mu něco říkáš. On je snem snad každé ženy. Přesně takový byl přece tvůj táta. Pamatuju si, jak nám tvoje máma vyprávěla, jak se poznali. To bylo úplně jako z filmu. Nezapomenutelné." Alexandře ztvrdnul úsměv na tváři a sevřela pevněji desku na umyvadle. "Lepší love story, si snad nemůžeš ani představit." Lizzie mluvila dál.
"Přestaň." Řekla.
"Jen to, že se stala ta strašná nehoda a oni spolu byli." Byla jako ve snu. Alexandře se zase slzy draly ven.
"Tak přestaň!" Zakřičela a celá se třepala. Lizzie okamžitě pochopila a zmlkla.
"Nemůžeš jenom tak začít o nich mluvit. Jako by se to vůbec nestalo, proboha!" Křičela na kamarádku. Lizzie se na tvářičce vyrojil bolestný výraz. Alexa se roztřeseně rozplakala. Lizzie k ní natáhla ruku, ale Alexa uhnula.
"Já teď chci být sama." Řekla a zavřela oči. Lizzie mlčky souhlasila. Vzala si svoji tašku a vypadla z umývárny. Alexandra se opřela o desku umyvadla a skryla bolestnou grimasu ve svých dlaních…
Pokračování příště...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ~Lucy ~Lucy | Web | 24. března 2013 v 15:03 | Reagovat

Boží:OO..je mi líto Alex:((.

2 Lenulka Lenulka | 24. března 2013 v 16:17 | Reagovat

o.O ty kokos co mi to děláš ? :O honem chci další díl!! :)

3 krátce Ká krátce Ká | Web | 24. března 2013 v 19:11 | Reagovat

paráda Pavli, tak ať tu máme zase za chvilku nový díl! ;)

4 Vicky Vicky | Web | 24. března 2013 v 20:05 | Reagovat

Rychle pokračování!!! :D Vzkazuju tvojí tvořivé, aby tě navštěvovala častěji. :D Doufám, že se něco pokazí a Darren si tu hnusnou nánu nevezme. -.-" Jinak krásná kapitolka! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama