The Midnight Stories: The curse Episode 1

17. února 2013 v 14:06 | Pauline* |  The Midnight Stories: The curse
Zdravíčko :) Tady je první část. Začátek vždycky bývá takový suchý, takže nečekejte nic
zvláštního. Později se to rozjede. Příjemné čtení :)
P.S.se*ou mě ty odstavce, který mi tu nejdou nastavit, takže se omlouvám :(
Pauline*


Náš příběh se odehrává v přímém začátku. Teprve osmnáctiletá Alex žije sama se svou šestiletou sestrou Maddison a starším bratrem Darenem. O rodiče přišli při autonehodě a od té doby se snaží vzájemně k sobě najít cestu. V té době žili v malém domečku po svých rodičích a to bylo v té době, kdy malá Maddie tak silně věřila na pohádky, když jí je Alex každý večer předčítala. A tak to bylo vždycky. Derreck byl hlavou rodiny a snažil se svoji rodinu uživit. Jeho přítelkyně Allison se až tak nesnažila a přála si jediné. Dostat jeho sestry z domu. Týkalo se to dnešního večera, kdy spolu ti dva šli večer na večeři.
"Jdu s Allison na večer k Césarovi, tak prosím tě ulož Maddie včas do postele, ano?"
Zrovna si uvazoval kravatu po tátovi. Alexandra si jen tiše povzdechla, ale neprotestovala. Ozval se zvonek ode dveří. Daren se otočil ke dveřím.
"Můžeš jí prosím otevřít?" Řekl vlídně. Jen neochotně se zvedla a šla otevřít. Ve dveřích stála na vysokých podpatcích, netrpělivá Allison. Měla na sobě vážně krásné rudé šaty na ramínkách a ohromně jí to slušelo. Kdyby aspoň ta její krásná tvář byla o trochu milejší, tak by si jí Alex možná zalíbila.
"No ne, konečně se někdo odvážil otevřít."
Sykla místo jejího zdravím drahoušku.
"Neotvírám místním bezdomovcům."
Odsekla jí Alexa a chtěla jí zavřít dveře před nosem, ale Allison byla rychlejší a vešla dovnitř.
Abyste věděli, Allison byla dcera velmi bohatého podnikatele, v jehož firmě pracoval právě Daren. Byl to on, kdo ty dva dal spolu dohromady. Zrovna malá Maddie vešla dolů po schodech ve svém obvyklém pyžamku se slony a její oblíbenou hadrovou panenkou Leslie.
"Alexi! Já jsem je viděla!" Křičela. Sestra se za ní otočila a chytla jí do náruče.
"A copak jsi viděla Maddie?"
Ptala se jí Alexa. Maddie se zaculila a ještě víc si k sobě přitiskla panenku.
"Tu čarodějnici." Odpověděla sestře co nejtišeji. "Ona je tady." Podívala se na Allison, která k nim stála zády. Alexandra se ušklíbla.
"Neboj, tady ti neublíží." Chlácholila sestřičku a propichovala přítelkyně svého bratra očima. Daren uviděl Allison a rozsvítili mu oči. Byl šťastný. Alespoň s ní se tak cítil. Obdařila ho jedním ze svých umělých úsměvů a políbila lehce na rty.
"Vypadáš úchvatně." Řekl jí a ona ho objala. Rozloučil se sestrami a odešli pryč. Maddie se zamračila, když Daren pomáhal své přítelkyni do kabátku.
"Nemám ji ráda." Řekla a mračila. "Nechci ji tady, Alex." Mudrovala dál. Sestra se usmála a vzala ji do náruče.
"Zlato, já ji taky nemám ráda, ale musíme ji překousnout. Přece jenom ji Darren má rád." Říkala jí. "Třeba se to zlepší, až s ní strávíme trochu více času, uvidíš." Chlácholila ji dál, a když došli k jejímu pokoji, tak ji postavila na zem.
"Teď šup jdi si vyčistit zoubky a já ti přečtu nějakou pohádku před spaním ano?" Malá Maddie se zaradovala a rozeběhla se do koupelny. Alexandra své malé sestře vyprávěla pohádky, aby se jí nezdály noční můry. A dneska byla středa a to znamenalo pohádku o nějaké statečné princezně.
"Tak co to bude dneska? Šípková Růženka? Locika?" Ptala se sestřičky, ale malá Maddie zavrtěla hlavou.
"Já bych chtěla, abys mi něco vymyslela." Vzala Alexandře knížku z ruky a dala ji zpátky na své místo. Potom si lehla do své postýlky a přitáhla k sobě svou panenku.
"A o čem bys chtěla vyprávět Maddie?" Zeptala se Alexa zmateně. Maddie pokrčila rameny a dál zírala na svou sestru. Alexa se usmála a poškrábala se na hlavě. O čem vyprávět své sestře, aby zanedlouho zaspala? Přemýšlela a pak ji to napadlo.
"V jednom překrásném království, které leželo v Zemi za nekonečně se táhnoucím mořem, žila princezna. Ta princezna se jmenovala Elaine." Malá se radostně zachvěla a chtěla něco vykřiknout, ale ne moc nahlas, aby nerušila sestru při vyprávění. "Měla překrásné zlaté vlasy, které si nejraději rozčesávala při východu a západu slunce a říkalo se, že její vlasy měly kouzelnou moc." Přitom Maddie vyvalila oči, div jí nevypadly z důlků. "Jeden pramen z jejích vlasů dokázal všechno. Mohl vyléčit jakékoliv zranění, najít osobu, o které jsi předpokládala, že je ztracená. Dovedla toho spoustu, avšak i když žila princezna ve svobodné a mírumilovné zemi, našli se i ti, co po jejích vlasech toužili. Jenže ta moc, co byla pro ostatní pokladem, pro princeznu byla i utrpením. Po každém pramenu, který se zneužil pro vyšší moc než pro dobro, cítila princezna bolest věčně prokletým lidem." Alexandra si povzdechla a podívala se na Maddie. Ta ležela a koukala dál. "Co dělat, abys už konečně usnula?" Maddie nic neřekla. Pokračovala teda dál v povídání.
Když už konečně nejmladší sestřička usnula, tak se Alex tiše vyplížila z jejího pokoje. Dnešek byl těžký a jediná chvíle, kdy si Alex mohla udělat své úkoly do školy, byly pozdní večery. Abyste věděli, Alexandra byla takovou slečnou v domácnosti. Starala se o dům, zatímco Daren vydělával peníze na rodinu. Neměla čas na přátele, neměla ani čas si zajít do kina na svůj oblíbený film. Ráno vstala, aby připravila svým sourozencům snídani. Potom odvezla Maddie do školky a odjela do školy. Po škole vyzvedla Maddie a zajely do města nakoupit. Uklízela, vařila, prala a všechno v jediný den. Občas si přála i sama oddechnout si a zažít nějaké to dobrodružství. Minulý rok našla u přeplněné popelnice souseda velké pomalované plátno, na kterém bylo nádherné azurové moře s palmami a bílým pískem. Pan Jenkins byl starý, ale docela znamenitý malíř, a když se mu jeho práce nelíbila, tak ji prostě vyhodil. Alexa si plátno pověsila na zeď ve svém pokoji a každý večer, při pohledu na plátno snila o zvuku šumícího moře a křiku racků na pláži. Horkého letního slunce dopadajícího na její tvář. Pryč odsud od tohoto trýznivého života bez rodičů bez všeho kázání. Věčného klidu. Zavřela se u sebe v pokoji a znovu se zadívala na to vzdálené místo na namalovaném plátně.
"Přestaň snít Alex." Přistihla se, jak se lituje. Tu noc vyšli na obloze hvězdy. A kdyby v nich Alexandra uměla číst, jako to uměla její matka, poznala by, že se chystá velká bitva. Bitva, která se, ale neodehrává teď a na tomhle kontinentu. Kdyby jen tušila, že ona a její sourozenci jsou její součástí. Stane se velkou vůdkyní, ale o tom až později. Hvězdy byly tu noc velmi jasné. Jasnější než kdykoliv předtím až to Alex vytrhlo od jejích úkolů do školy. Zvedla hlavu a byla si nejistá. Otevřela dveře na balkon a podívala se vzhůru k oblakům.
"Jsou to jenom hvězdy." Řekla si a zavřela za sebou dveře po velmi dlouhé chvíli. Kdyby měla svou víru, tak by to ve hvězdách viděla mnohem více. Zabalila to a šla si lehnout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týnka Týnka | E-mail | Web | 17. února 2013 v 14:51 | Reagovat

Je to úžasné! Tvůj smysl pro detail mě naprosto fascinuje! Boží! :)

2 WerushQa WerushQa | 17. února 2013 v 15:04 | Reagovat

Pěkné to máš :D ;-)

3 Storm Storm | 17. února 2013 v 20:30 | Reagovat

Sis, seš detailistka, ale líbí se mi to ;)) Těším se na pokráčko! Hell yeah!

4 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 20. února 2013 v 0:14 | Reagovat

To je tak milééé ^^ Přistihla jsem se, jak tu pohádku hltám stejně jako Maddie ^^
Abych byla upřímná, když jsem začala číst, přišel mi první odstavec, jako bys spíš příběh převypravovala než jen vypravovala (jestli chápeš, jak to myslí). Ale když jsem se do toho začetla, pochopila jsem, že je to úžasný způsob, jak upoutat. Dokážeš se se svými postavami ztotožnit, vcítit se do nich. Jsem zvyklá na jiný styl v třetí osobě - znám takový ten neosobní, kde se vypravěč stará jen o to, co je, bylo a bude. Ale tvůj styl - kde se vciťuješ do postav - se mi líbí mnohem víc. Mám pocit, jako bys ty postavy doopravdy znala :)

5 krátce Ká krátce Ká | Web | 24. února 2013 v 11:50 | Reagovat

paráda Pavli, těším sa na další díl, jen tak dál! ;)

6 ~Lucy ~Lucy | Web | 24. března 2013 v 14:09 | Reagovat

Luxusní:):3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama